Jak się nie rozsypać , nie stracić chęci i wyjść z finansowego dołka

credit-squeeze-522549_960_720

Każdy kiedyś, przynajmniej raz w życiu, znalazł się w sytuacji wydawać by sie mogło bez wyjścia, kiedy rozchód znacznie przewyższał nieregularny, zeby nie powiedziec NIEPRZEWIDYWALNY przychód a oszczednosci topniały w tempie zawrotnym, albo, co gorsza, wcale ich nie było. Nie ma sytuacji bez wyjścia, potrzebny tylko odpowiedni “modus operandi”.

Co zrobiċ, żeby się zebrać do kupy i chwycić przysłowiowego byka za rogi?

1. Sporządź listę wszystkich wydatków, włączajac w to długi i zaległości finansowe

Przygotuj zestawienie na co najmniej 12 miesięcy do przodu dodąjc do tego wszystkie wydatki, które możesz ogarnąć i przewidzieć.

To bardzo bolesny etap, chyba najtrudniejszy, ale nie da się cały czas zamiatać pod dywan i mysleć, że jakoś to będzie i się samo ułoży, BO SIĘ SAMO NIE UłOŻY.

2. Zaznacz to co jest najważniejsze i najpilniejsze, niezbędne i te, wydatki które w ciągu roku możesz zredukowac lub wyeliminować całkowicie.

3. Przygotuj zestawienie Twoich zasobów

Czyli liste wszystkich talentów, tego co umiesz i możesz robić i rzeczy materialnych, które możesz upłynnić.

4. Umów się z wierzycielami: tymi mniejszymi i tymi większymi

Z dowiadczenia wiem, ze mozna sie dogadac nawet z bankiem odnosnie kredytu hipotecznego i z US. Zapytaj o możliwosci, pisz wnioski, odwołania, szukaj informacji, czytaj.

5. ZAWSZE MÓW PRAWDE

Nie ściemniaj, nie roztaczaj wizji nie-wiadomo-jakich-zysków. Po prostu powiedz szczerze, ze jesteś w czarnej d…e, ale zrobisz wszystko, żeby z niej wyjść. Pamietaj, że po drugiej stronie masz nie tylko pracowników i urzędników, ale również LUDZI, a bycia szczerym, nie sposób udawać na dłuzszą metę. Poza tym zawsze liczą się dobre chęci.

6. Zacznij działać:

6.1. Na podstawie punktu 3 przygotuj plan, tego w jaki sposob możesz więcej zarobić, nawet jesli w ciągu najbliższych miesięcy musiał pracować 12 lub 16 godzin dziennie.To tylko rok. Zastanów się, co przyniesie Ci największe zyski i co bedziesz robił z radością, a z pewnoscią odkryjesz lub wrócisz do czegoś co uwielbiasz.

6.2.Wystaw wszystko, co możesz upłynnić na portalach. Pamiętaj kluczowe są: dobre zdjęcia i szczegółowy opis. Czasmi możesz tez spróbować barteru i w ten sposób spłacic częśċ długu.

7. Oszczędzaj pieniądze

Chociaż złotówkę dziennie musis trafić do skarbonki, jeśli w punkcie 2 postanowiłeś rzucić palenie to odkładaj 50% tego co wydał byś na papierosy, jeśli postanowileś zrezygnować z karnetu do siłowni na rzecz biegania na powietrzu zrób to samo.

8. Znajdź w tym wszystkim czas, na coś o czym zawsze marzyłeś

Celebruj je z radością, tańcz i śpiewaj, albo po prostu lub to co lubisz, po każdym “wywiązaniu się” z terminu.

9. Nie użalaj sie nad sobą, bo to Cię osłabia. Jest wiele miejsc na świecie, gdzie ludzie mają znacznie gorzej i nie mają żadnych możliwosci ani perspektyw na zmiany. A Ty je masz.

10. Nie trać wiary, ze Ci sie uda i bądź wytrwały a uda Ci się na pewno. Będziesz mieć lepsze i gorsze dni, ale nie przestawaj. Po jakimś czasie, będziesz to wspominał jako Everest, który zdobyłes i będziesz z siebie cholernie dumny.

©2024 Moc kwadrat

Kreatywna Agencja Brandingowa GrandBrand

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account