ZDROWE ODŻYWIANIE- sekrety dietetyka

zdrowe-odchudzanie

Mamy teraz niezłe boom na zdrowe odżywianie i bycie fit.
Półki w księgarniach uginają się od poradników, powstaje coraz więcej stron internetowych o tej tematyce i coraz więcej osób na co dzień udziela nam rad i wskazówek na temat najlepszego sposobu na odchudzanie.
Można oszaleć. Jak odróżnić prawdę od zwykłego „nabijania w butelkę”?
Jak odróżnić to co zdrowe i skuteczne od tego co skuteczne ( lub nieskuteczne) a nie zdrowe.

Zobacz co NIE jest zdrowe i na długą metę NIE jest też skuteczne.

  • Obsesyjne liczenie kalorii , ciągłe myślenie o jedzeniu i wysoce restrykcyjna dieta, która wykańcza nas psychicznie. Nasze życie to nie tylko jedzenie ale także spotkania ze znajomymi, rodziną. Wiele osób na diecie z tego rezygnuje. A szkoda.
  • Nie dostosowanie diety oraz aktywności do swoich możliwości- robienie wszystkiego ponad swoje siły co powoduje frustrację i z upływem czasu coraz większe zmęczenie i znużenie.
  • Krótkotrwała dieta a następnie powrót do starych przyzwyczajeń. Najczęściej kończy się to efektem jo-jo.
  • Zbyt duże i szybkie spadki wagi.
  • Obsesyjne ciągłe ważenie się ( mniej sugeruj się wagą, więcej swoim samopoczuciem)
  • Unikanie tłuszczu i diety monoskładnikowe. W diecie powinny być zawarte wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach ( co nie znaczy, że wszystko trzeba wyliczać co do grama ).
  • Lekceważenie objawów, które pojawiają się w trakcie naszego odchudzania jak na przykład: ciągłe zmęczenie, anemia, wypadające włosy itd.
  • Zmuszanie się do odchudzania. Jeśli nie masz motywacji to jak masz to zrobić dobrze? Wróć do tego pomysłu kiedy zacznie Ci naprawdę zależeć i znajdziesz w tym sens.

Jeśli więc chcesz zgubić kilka kilogramów to rób to z głową. Zdrowe odchudzanie pozwoli Ci osiągnąć zdrowy wygląd i dobre samopoczucie. Wierzę, że Ci się uda.

©2023 Moc kwadrat

Kreatywna Agencja Brandingowa GrandBrand

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account