Gdzie się kończy twoja wyobraźnia? Czyli co ma siatkówka do twojego rozwoju?

sky

Witajcie

Mam na imię Piotrek i skoro przeszliśmy na Ty, zapraszam do mojej cegiełki w budowaniu MOCy

Szukałem ostatnio  nowych informacji do szkolenia i spotkałem się przy okazji z zadziwiającą ilością brudu wylewanego na hasło „Rozwój Osobisty”- „Nie działa”, „Jest do niczego”, „Na szkoleniu nic się nie dowiedziałem”, „Trener niczego mnie nie nauczył”, „To jest wysysanie kasy z naiwniaków”.

Nie rozumiem tego, z co najmniej dwóch powodów. Jeden, może i nie prawdziwy, Rozwój Osobisty w moim rozumieniu jest osobisty, jak linie papilarne czy głupi wyraz twarzy. Więc czemu ktoś miałby oceniać na przykład mój rozwój nie sprawdzając tego wcześniej na sobie, I dla jasności nie mówię tu o kilkudniowej próbie przetestowania nowej wiedzy czy techniki, tylko o co najmniej 30 dniowym okresie sprawdzania nowych  umiejętności. To daje jakąś podstawę do oceniania.

A drugi powód, to dobór i  sposób wykorzystania nowych narzędzi, już tłumaczę o co mi chodzi:

Wizualizacja była jednym z narzędzi jakie stosował Jakub Bączek współpracując jako trener mentalny z Reprezentacją Polski Siatkarzy z którymi zdobył Mistrzostwo Świata.  Przekonał całą drużynę siatkarską aby wyobrażali sobie udane podania, zwycięskie uderzenia, panowie spędzali godziny na wizualizacji całych akcji, pojedynczych zagrań. Faktem jest że sama wizualizacja zdobywanych punktów nie dała im Mistrzostwa, stało za tym jeszcze sporo ciężkiej pracy i determinacji. Skoro sportowcy wykorzystują wizualizację z taką skutecznością, to pewnie można wykorzystać ją przy swoich treningach czy diecie.

Całkiem znany gość Brian Tracy, twierdzi że można wykorzystać wizualizację do szybszego wprowadzania nowych przydatnych nawyków, dzięki temu podświadomość lepiej „uczy się” nowej umiejętności. Z jakich nawyków najlepiej wybierać, proponuję nawyki ludzi sukcesu, ich lista jest łatwa do znalezienia w Google..

O takim sposobie wykorzystania nowych narzędzi mówię. O praktycznym ich używaniu i sprawdzaniu jak działają w różnych warunkach. Dołożenie do tego odrobiny trudu, spijecie się prze półtorej miesiąca i wtedy wydawanie wyroków.

A teraz coś ode mnie:

Wyobraź sobie wieczorem, że twój jutrzejszy dzień układa się jak po nitce, rozmowy przebiegają pomyślnie a dzień wypełniony dobrymi wiadomościami. Stwórz swój idealny dzień, od samego rana, wstajesz pełen energii, uśmiech na twarzy i jedziesz – sprawdź dokąd zaprowadzi Cię twoja wyobraźnia.

Nie przestawaj na jednym wieczorze, zrób z tego wyzwanie 15 minut każdego dnia. Powtarzaj codziennie przez 45 dni. Skończysz chwilę przed świętami.. Można powiedzieć, że to taki mały prezent ode mnie, na który trzeba sobie zapracować.

Jak to mówią – Wszystko zaczyna się w Twojej głowie

Pozdrawiam gorąco w te zimne dni ;)

Piotrek

©2019 Moc kwadrat

Kreatywna Agencja Brandingowa GrandBrand

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account