Czas to pieniądz

download

Te słowa słyszałem jeszcze jako dziecko tyle razy, że mi spowszedniały zanim jeszcze potrafiłem się świadomie zastanowić nad ich sensem. Oczywiście – można pomyśleć – czas to bardzo ważny zasób, czas ucieka, nie można go przechować i wykorzystać innym razem, a gdy marnujemy czas, to marnujemy szansę na zarobienie pieniędzy, ale to były rzeczy aż tak oczywiste, że nie poczułem ich mocy, dopóki nie zderzyłem się z tą najbardziej namacalną częścią tego powiedzenia – z pieniądzem. Sam czas jest bowiem abstrakcyjny i jego straty nie zauważamy, dopóki nie odczujemy realnego przełożenia na finanse.

W dzisiejszych czasach technologia umożliwia nam czerpanie wiedzy i inspiracji niemal z dowolnej dziedziny. Gdy chcemy się powiedzmy nauczyć języka obcego, możemy bez ponoszenia żadnych nakładów pieniężnych uczyć się on-line: są portale, aplikacje, grupy w mediach społecznościowych, nagrania na YouTube itd. Wyobraź sobie, co się dzieje, gdy tego czasu nie zainwestujesz i pojawia się w Twoim życiu potrzeba posiadania umiejętności posługiwania się obcym językiem? Na przykład czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna, wyjazd służbowy za granicę, wycieczka, konferencja z udziałem gości spoza Polski. Musisz wtedy znaleźć szybko nauczyciela lub zapisać się na błyskawiczny kurs, który Cię kosztuje! Brak czasu powoduje, że jesteśmy w stanie brutalnego wyboru: albo uszczuplimy stan konta, albo nie będziemy mieć efektu, na którym nam zależy. A można było zadbać o ten język wcześniej…

Możesz więc już dziś pomyśleć, jaka wiedza lub umiejętności mogą Ci się przydać za kilka miesięcy lub lat. Wybór, czy pozbyć się pieniędzy, czy efektu, potrafi zaboleć. A teraz wystarczy, że zainwestujesz czas.

©2019 Moc kwadrat

Kreatywna Agencja Brandingowa GrandBrand

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account