Co musi się stać, abyś zaczął działać?

Ludzie mają marzenia. Mniejsze lub większe, ale każdy z nas jakieś ma. Wyjechać w podróż dookoła świata, wybrać się w rejs jachtem po Karaibach, wieść spokojne życie w domku pod lasem i żywić się produktami ze swojego własnego ekologicznego ogrodu, napisać książkę, przebiec maraton, osiągnąć niezależność finansową.

Niestety, ale nie każdemu udaje się je spełnić.

Dlaczego?

Opowiem Ci o tym na przykładzie niezależności finansowej – marzenia, które ma większość z nas.

Ludzi motywują do działania dwie rzeczy: ból i przyjemność.

Zaczniesz działać w kierunku spełnienia swojego marzenia tylko wtedy, gdy:

  • Sytuacja, w której się znajdujesz będzie bardzo trudna;

Np. nie znosisz zajęcia, które wykonujesz dla zarobków; stres niszczy Twoje zdrowie; nie wystarcza Ci pieniędzy na podstawowe potrzeby; jest Ci tak ciężko, że nie możesz już tego znieść; jesteś załamany z powodu swoich długów, itd.

Większość z nas decyduje się na działanie dopiero wtedy, gdy ból, którego doświadczają jest nie do zniesienia.

Na szczęście w każdej trudnej sytuacji można znaleźć jakieś plusy.

To co Cię spotyka zawsze jest po coś i ma Cię do czegoś doprowadzić. Więc jeśli utknąłeś w pracy, której nienawidzisz (tak jak ja kiedyś), to nawet lepiej. Twoja motywacja do zmiany będzie większa. Gdyby nie to, że swego czasu znajdowałam się w sytuacji dla mnie nie do zniesienia, nigdy nie osiągnęłabym niezależności finansowej.

Przyjemność możesz odroczyć w czasie, ale ból chcesz zlikwidować natychmiast.

  • Będziesz mieć szalenie ważny, motywujący Cię powód;

Chcesz robić to, co kochasz np. podróżować; masz pasję, która sprawia Ci niezwykłą przyjemność; masz marzenie o własnym domu z ogrodem. A to czego potrzebujesz do spełnienia marzenia to spory dochód niezależny od Twojego czasu.

Chcesz być niezależny finansowo i spełnić te marzenia?

Podejmij decyzję, że będziesz! Ludzie nie podejmują tej decyzji, bo nie mają szalenie ważnego, motywującego powodu, aby ją podjąć.

Jeśli go jeszcze nie znasz, to pomyśl, o tym, jak wyglądałoby Twoje wymarzone życie – konkretnie, ze szczegółami. I uwierz, że to możliwe. To wystarczająca motywacja.

Wiesz, czemu tak ciężko zmobilizować się do działania?

Tu pojawia się słynna strefa komfortu. Tkwimy w naszym wygodnym świecie (czasem nawet mało wygodnym), bo to świat bezpieczny. Ten, który już znamy. Tkwimy w nim nawet, jeśli działanie ma doprowadzić nas do spełnienia marzeń i o wiele lepszego świata.

Dość ekstremalnym, ale świetnym przykładem są kobiety bite przez swoich mężów. Bezpieczeństwo oznacza dla nich życie w warunkach, które dobrze znają. Pomimo bólu jakiego doznają rzadko decydują się odejść od takiego człowieka. Nowa sytuacja wydaje się bardziej przerażająca. Łatwiejsze do zaakceptowania jest znane zło, niż dobro, które jest niepewne i obce.

Marzysz o czymś?

To zrób to!

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Jeśli chcesz coś osiągnąć to tylko działanie może Cię do tego doprowadzić.

Co dzisiaj zrobiłeś, żeby spełnić swoje marzenie?

©2019 Moc kwadrat

Kreatywna Agencja Brandingowa GrandBrand

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account